Kalendarz imprez 04

Akademia

Żeglarstwo w formacie ligowym – na krótkiej trasie, we flocie 6-10 łódek, z dużą ilością wyścigów – staje się w Polsce jedną z najbardziej popularnych i najłatwiej dostępnych formuł żeglarstwa regatowego. Powstaje co raz więcej rozgrywek, w których organizator dostarcza sprzęt, a uczestnicy muszą jedynie stawić się w miejscu rozgrywania regat i natychmiast mogą czerpać przyjemność z dużej dawki rywalizacji. Projekty rozgrywane właśnie w takim formacie to między innymi: Polska Liga Żeglarska (dwa poziomy rozgrywkowe), Ligi Regionalne – Trójmiejska, Szczecińska, Warszawska Liga Żeglarska czy Regaty Środowe.

Format ligowy wymaga specyficznej wiedzy i umiejętności, a odnalezienie się na małej przestrzeni w stosunkowo dużej flocie jachtów jest niejednokrotnie wyzwaniem nawet dla najlepszych żeglarzy. Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu na ten rodzaj sportowej rywalizacji, zapraszamy do szkoły regatowej prowadzonej przez Klubowych Mistrzów Polski, zwycięzców Polskiej Ligi Żeglarskiej 2015, 2017, 2020 i 2021.

Struktura Akademii:

  1. Weekendowe konsultacje szkoleniowo-regatowe

 

Każda konsultacja składa się z:

Piątek

 

Sobota

 

Niedziela

 

  1. Treningi popołudniowe

 

Jachty – Delphia 24 One Design lub inna flota jachtów monotypowych

Kadra Szkoleniowa – Rafał Sawicki, Piotr Szwoch, Adam Kajzer, Mariusz Klupiński, Damian Pietruszewski.

Miejsce: Marina Sopot lub Marina Gdynia

Cena - Konsultacje - 1.600 zł; Treningi popołudniowe - 400 zł

Minimalna ilość załóg: 3

 

Akademia skierowana jest do tych, którzy już rywalizują w rozgrywkach ligowych, aby podnosić swoje umiejętności, ale także do tych, którzy dopiero planują wejść w ten rodzaj żeglarstwa regatowego lub chcą podnosić swoje kwalifikacje regatowe niezależnie od formatu w jakim się ścigają.

biznes liga żeglarska Yachting Clinic Yacht Club Sopot