Kalendarz imprez 27

Regaty

Nie potrzebujesz nic poza własną odzieżą żeglarską oraz pozytywnym nastawieniem i chęcią rywalizacji. Przyjdź na molo w Sopocie i weź udział w regatach na sportowych, monotypowych jachtach Delphia 24.

 

UWAGA, uruchomiliśmy dodatkowe terminy. Pozostały pojedyncze wolne miejsca w drugiej części sezonu. Zapraszamy

 

PEŁNY REGULAMIN - kliknij

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - do dostarczenia do momentu wyjścia na wodę.

 

Miejsce: Marina Sopot, wody wokół sopockiego molo

Program: Planowane jest rozegranie 12 regat oraz finału. W czasie każdych regat planowane jest rozegranie 4-5 wyścigów.

Terminy: WSZYSTKIE TERMINY TO ŚRODY - 10,24.06; 01,08,15,29.07; 05,12,19,26.08; 09,16,23.09. W przypadku dużego zainteresowania i większej ilości chętnych, regaty mogą być rozgrywane również w czwartki w tych samych tygodniach. 

Godziny: 16:00-17:00 trening, 17:00 sygnał ostrzeżenia pierwszego wyścigu dnia, 19:00 zakończenie.

Przepisy i punktacja regat: Stosowane będą Przepisy Regatowe Żeglarstwa 2017-2020. W regatach sosowany będzie system małych punktów. Przy rozegraniu 5 wyścigów i więcej stosowana będzie tzw. "odrzutka". Szczegółowa instrukcja żeglugi lub zmiany w przepisach będą ogłaszane w dniu regat ustnie wszystkim uczestnikom. Minimum trzy załogi muszą być sklasyfikowane, aby regaty uznać za ważne.

Zespoły: Zawodników można zgłaszać w dowolnym momencie w trakcie trwania rozgrywek pod warunkiem nie przekroczenia łącznej liczby 10 osób. W jednych regatach na jachcie może startować od 3 do 5 osób.

Format i klasyfikacja: Prowadzona będzie klasyfikacja generalne Regat Środowych. Do klasyfikacji będzie zaliczanych siedem najlepszych imprez z całego sezonu. Za zwycięstwo w regatach załoga otrzymuje 6 pkt, za drugie miejsce 5 pkt itd. W przypadku udziału w regatach mniejszej ilości załóg niż sześć punkty będą przydzielane proporcjonalnie do ilości uczestniczących załóg. 6 najlepszych załóg po dwunastych regatach zostanie zaproszonych do finału w dniu 23.09.2020.

Nagrody: Zwycięzcy każdych regat otrzymają pamiątkowe nagrody. Trzy najlepsze załogi regat finałowych otrzymają puchary i symboliczne nagrody.

Zgłoszenia: Zgłoszenia można dokonywać do godziny 12:00 w dniu regat. O godzinie 12:15 organizator będzie informował uczestników czy regaty się odbędą (czy jest minimalna ilość załóg). Istnieje również możliwość zgłoszenia się do całego sezonu z góry (12 regat). Zgłoszenia przyjmowane będą pod adresem info@gscyachting.com lub numerami telefonów: Rafał Sawicki: +48 602 470 395, Damian Pietruszewski: +48 607 960 085. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń z założeniem, że zespoły, które zgłoszą się na cały sezon mają pierwszeństwo, ale muszą potwierdzić swój start w danych regatach minimum 7 dni przed startem.

Wpisowe: 300 zł od załogi za regaty lub 3000 zł od załogi za cały sezon - 12 regat (+ewentualny finał). Obowiązuje kaucja zwrotna w wysokości 500 zł.

Wpisowe można opłacić przelewem na podstawie faktury proforma lub kartą płatniczą czy gotówką w dniu imprezy w marinie.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

info@gscyachting.com

Wyniki sezonu regularnego po XXII rundzie

biznes liga żeglarska Yachting Clinic Yacht Club Sopot