Kalendarz imprez 04

Regaty Środowe

Nie potrzebujesz nic poza własną odzieżą żeglarską oraz pozytywnym nastawieniem i chęcią rywalizacji. Przyjdź na molo w Sopocie i weź udział w regatach na sportowych, monotypowych jachtach Delphia 24.

 

PEŁNY REGULAMIN - kliknij

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY - do dostarczenia do momentu wyjścia na wodę.

 

Program i termin: Planowane jest rozegranie 20 regat w każdą środę sezonu od 11 maja do 14 września oraz finału dla najlepszych sześciu załóg sezonu 21. września. W czasie każdych regat planowane jest rozegranie 4-5 wyścigów.

Godziny: 15:30-17:00 trening, 17:00 sygnał ostrzeżenia pierwszego wyścigu dnia, 19:00 zakończenie.

Przepisy i punktacja regat: Stosowane będą Przepisy Regatowe Żeglarstwa World Sailing. W regatach sosowany będzie system małych punktów. Przy rozegraniu 5 wyścigów i więcej stosowana będzie tzw. "odrzutka". Szczegółowa instrukcja żeglugi lub zmiany w przepisach będą ogłaszane w dniu regat ustnie wszystkim uczestnikom. Minimum trzy załogi muszą być sklasyfikowane, aby regaty uznać za ważne.

Zespoły: Zawodników można zgłaszać w dowolnym momencie w trakcie trwania rozgrywek pod warunkiem nie przekroczenia łącznej liczby 10 osób. W jednych regatach na jachcie może startować od 3 do 5 osób.

Format i klasyfikacja: Prowadzona będzie klasyfikacja generalne Regat Środowych. Do klasyfikacji będzie zaliczonych dziesięć najlepszych imprez z całego sezonu. Za zwycięstwo w regatach załoga otrzymuje 6 pkt, za drugie miejsce 5 pkt itd. 6 najlepszych załóg zostanie zaproszonych do finału.

Nagrody: Zwycięzcy każdych regat otrzymają symboliczną nagrodę. Trzy najlepsze załogi regat finałowych otrzymają puchary i symboliczne nagrody.

Zgłoszenia: Zgłoszenia można dokonywać do godziny 12:00 w dniu poprzedzającym dzień regat. Tego samego dnia organizator będzie informował uczestników czy regaty się odbędą (czy jest minimalna ilość załóg w liczbie 3). Istnieje również możliwość zgłoszenia się do całego sezonu z góry (pakiety 10 lub 15 regat). Zgłoszenia przyjmowane będą pod adresem info@gscyachting.com lub numerami telefonów: Rafał Sawicki: +48 602 470 395, Damian Pietruszewski: +48 607 960 085. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń z założeniem, że zespoły, które zgłoszą się na cały sezon mają pierwszeństwo, ale muszą potwierdzić swój start w danych regatach minimum 7 dni przed startem.

Wpisowe: 400 zł od załogi za regaty lub 3400 zł od załogi za cały sezon - 10 regat lub 4800 zł od załogi za cały sezon - 15 regat. Nie jest wymagane wpłacenie kaucji za jacht, jednakże załoga przystępując do Regat przyjmuje odpowiedzialność za szkody w sprzęcie do wysokości 250 EUR (udział własny w polisie casco jachtów).

Wpisowe można opłacić przelewem na podstawie faktury proforma lub gotówką w dniu imprezy w marinie.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU

info@gscyachting.com

biznes liga żeglarska Yachting Clinic Yacht Club Sopot