Kalendarz imprez 25

Biznes Liga Żeglarska i Sopot Wave kończą sezon regatowy w Sopocie

sobota, 7 października 2017

Wielkimi krokami zbliża się zamknięcie sezonu żeglarskiego nad polskim morzem. Jednym z ostatnich akcentów regatowych był finał Biznes Ligi Żeglarskiej oraz Sopot Wave Regatta, które odbyły się tuż przy sopockim molo. Uwieńczeniem obu imprez było wieczorne spotkanie w świecie mody, biznesu i żeglarstwa, czyli impreza Sopot Wave.

Mimo, że ostatnie wyścigi Biznes Ligi odbyły się już ponad tydzień temu to ich uczestnicy musieli poczekać na wręczenie nagród i ukoronowanie nowego mistrza Ligi, aż do piątkowego wieczoru. Już tradycyjnie zakończenie jesiennej edycji Biznes Ligi odbywa się podczas organizowanego przez Prestiż Magazyn Trójmiejski oraz W Ślizgu! Sopot Wave.

VI edycja Biznes Ligi Żeglarskiej obfitowała w wiele zwrotów akcji, a tabela wyników przewracała się niemal po każdych regatach. Od pierwszej rundy z bardzo dobrej strony pokazały się trzy zespoły – Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A., Yacht Club Sopot oraz złożony z dwóch firm D.A.D Sportswear / Security Expert. Kroku próbowały dotrzymać im Argocard, Olivia Business Centre czy Archeo Souvenirs. Widać było jednak różnice w doświadczeniu pomiędzy załogami, gdyż dla pierwszych czterech zespołów był to już jeden z kolejnych startów w Lidze, podczas gdy załogi Olivii i Archeo były zupełnymi debiutantami. Nie pomogła nawet obecność mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza, który pełnił w załodze Olivia BC rolę instruktora podpowiadając z pokładu jachtu jak żeglować i jak prowadzić łódkę.

Do ostatnich zawodów trzy pierwsze zespoły przystępowały z niemal identycznym dorobkiem punktowym. Było wiadomo, że kto wygra regaty ten zostanie mistrzem Ligi. Yacht Club Sopot wszystkie rundy przepływał w niezmiennym składzie i tak było również w finale, Atena raz eksperymentowała co kosztowało ją utratę wielu punktów, dlatego też na ostatnie zawody stawił się najmocniejszy zespół. Niespodziankę przygotował za to zespół D.A.D / Security Expert, który wymienił połowę składu w tym sternika. Było to jednak tylko pozorne osłabienie, gdyż do zespołu powrócili zawodnicy mający za sobą starty w trzech poprzednich edycjach Ligi. Walka zapowiadała się pasjonująco, gdyż w historii BLŻ tytuł najczęściej rozstrzygał się w ostatnim wyścigu, ostatnich regat.

Tym razem jednak obyło się bez większej dramaturgii, gdyż od pierwszego wyścigu ogromną dominację pokazał zespół D.A.D / Security Expert . Wygrali oni 5 z 6 wyścigów pewnie sięgając po zwycięstwo w rundzie finałowej i tym samym w całej Lidze. Drugie miejsce zajęła Atena, kończąc IV rundę z samymi dwójkami na koncie. Nieco gorzej zaprezentował się YCS, ale przewaga wypracowana przez pierwsze trzy rundy pozwoliła na zajęcie najniższego stopnia podium.

Wyniki VI edycji Biznes Ligi Żeglarskiej:

  1. D.A.D Sportswear / Security Expert
  2. Atena – Usługi Informatyczne i Finasowe S.A.
  3. Yacht Club Sopot
  4. Argocard
  5. Olivia Business Centre
  6. Archeo Souvenirs / Nautis

 

Zwycięski zespół przez całą edycję BLŻ startował rotacyjnie w składzie: Tomasz Barudin, Tomasz Elzanowski, Arkadiusz Leszyk, Damian Pietruszewski, Maciej Derlak i Marcin Tkaczyk.

- To już szósta edycja naszej ligi. Pierwsze trzy zdominował jeden zespół, ale już kolejne za każdym razem wygrywał ktoś inny. Cieszy mnie to bardzo, gdyż poziom wyrównuje się w górę. Mimo, że jest to liga amatorska i wyczynowcy co najwyżej mogą podpowiadać widać, że te zespoły, które startują u nas systematycznie żeglują teraz znacznie lepiej. Tak jest właśnie z przypadku D.A.D / Security Expert, który już po raz czwarty z rzędu wziął udział w rozgrywkach. Od początku zapowiedzieli, że powoli, ale w końcu zdobędą tytuł. Tak właśnie się stało, czego im ogromnie gratuluje – mówi Rafał Sawicki z GSC Yachting, organizator Ligi.

Ceremonia zakończenia BLŻ już tradycyjnie odbyła się w czasie nieformalnego zakończenia sezonu żeglarskiego w Sopocie, czyli wieczornej imprezy Sopot Wave. Jednak za nim do tego doszło część uczestników spotkała się na wodzie w II edycji Sopot Wave Regatta. Na wodach wokół sopockiego molo spotkały się zespoły takich firm jak BMG Goworowski, Lion’s Bank, Sky Group czy Sanhaus Apartments Sopot. Komisja regatowa przeprowadziła łącznie 5 wyścigów w idealnych warunkach wietrznych. Zawodnikom towarzyszyło piękne słońce oraz świetny wiatr. Wszyscy podkreślali, że Sopot to idealne miejsce do stawiania pierwszych kroków w żeglarstwie, a następnie do spróbowania udziału w regatach.

- Cieszymy się, że co raz więcej osób wsiada na pokłady jachtów właśnie tu u nas w Sopocie. Przy naszych działaniach natrafiamy często na strach przed żeglowaniem na morzu. Tak naprawdę nie jest to nic nadzwyczajnego, a 80% osób, które z nami żegluje swoje pierwsze kroki stawiało właśnie w Sopocie na naszych Delpiach – podkreśla Paweł Górski z GSC Yachting.

Podobnie jak w przypadku rundy finałowej BLŻ, Sopot Wave Regatta zdominował jeden zespół – Lion’s Bank w składzie Patrycja Mojkowska, Maciej Górski, Paweł Jazowiecki, Paweł Konecki i Konrad Lipski. Nomen omen uczestnik poprzedniej edycji BLŻ. Drugie miejsce zajął Mercedes BMG Goworowski, a trzecie Sanhaus Apartments Sopot.

Wieczorem wszystkie załogi zarówno z Biznes Ligi Żeglarskiej jak i Sopot Wave Regatta zaprezentowały się na scenie w hotelu Sheraton podczas imprezy Sopot Wave, aby następnie wspólnie bawić się do białego rana w klubie TAN Sopot, gdzie zorganizowane zostało after party. Organizatorem całości był Prestiż Magazyn Trójmiejski oraz Magazyn W Ślizgu!

W przyszłym roku organizatorzy BLŻ zapowiadają nieco zmian w formacie Ligi. Zapraszamy do śledzenia informacji na stronie projektu oraz do udziału w kolejnych edycjach rozgrywek.

Biznes Liga Żeglarska to projekt skierowany do świata biznesu -  jako narzędzie do aktywizowania własnych pracowników, tworzenia atmosfery pracy zespołowej, czy też wzmacniania relacji biznesowych i budowania networkingu. Przede wszystkim jednak jest świetnym projektem do podnoszenia swoich umiejętności żeglarskich oraz sprawdzenia na czym polega prawdziwe żeglarstwo regatowe.

Współorganizatorem Biznes Ligi Żeglarskiej w sezonie 2017 była Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Partnerami Ligi są również firmy CH Klif Gdynia, Blue Media, Olivia Business Centre, D.A.D, Promarina Sopot, Kąpielisko Morskie Sopot, Delphia Group, Garmin Polska, Henkel & Co., Prosecco Mionetto, White Marlin, Sofitel Grand Sopot oraz Prestiż Magazyn Trójmiejski i W Ślizgu!

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.biznesligazeglarska.pl oraz na profilu facebook GSC Yachting https://www.facebook.com/gscyachting/

biznes liga żeglarska Yachting Clinic Yacht Club Sopot