Kalendarz imprez 03

Faza eliminacyjne Biznes Ligi Żeglarskiej zakończona. Czas na wielki finał.

poniedziałek, 16 września 2019

W niedzielę 15 września rozegrana została piąta, ostatnia runda eliminacyjna Biznes Ligi Żeglarskiej 2019. Warunki pogodowe były wspaniałe, a dla niektórych uczestników był to wręcz debiut w żegludze przy tak silnym wietrze, który w najmocniejszych porywach dochodził do 34 węzłów. W swoich grupach najlepsze okazały się załogi Olivia Business Centre oraz Euro Consulting.

Organizatorzy BLŻ z pewnym niepokojem przygotowywali się do przeprowadzenia V rundy, gdyż wszystkie prognozy pogody świeciły się na czerwono, a niektóre nawet na fioletowo. Takie kolory na skali siły wiatru oznaczają tylko jedno – będzie wiało i będzie się działo. W takiej sytuacji decyzja mogła być tylko jedna – refy na grotach oraz zakaz używania genakerów. Nie miało to jednak wpływu na dynamikę wyścigów i dobrą zabawę, gdyż tę zapewniał bardzo silny i porywisty wiatr.

W grupie pierwszej od samego początku prym wiodły trzy zespoły – Atena, Olivia Business Centre oraz Przyjaciele GSC, którą to załoga wystąpiła gościnnie w miejsce wycofanego z rozgrywek Erplastu. Załogi tasowały się przez pierwsze cztery wyścigi i do samego końca nie wiadomo było kto zwycięży. O wszystkim miał zadecydować ostatni wyścig. W nim najlepiej poradziła sobie załoga OBC, która ostatecznie, na remisie, ale z większa ilością pierwszych miejsc wygrała regaty. Drugie miejsce zajęli Przyjaciele GSC, a trzecie Atena. Jednak bardziej istotna walka odbyła się za plecami liderów, gdyż zespoły EPAM oraz Eurocast rywalizowały o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, premiowane awansem do złotego finału. Zaskakująco lepiej w silnym wietrze poradziła sobie lżejsza i mniej doświadczona załoga EPAM, która zajmując w regatach czwarte miejsce zapewniła sobie w całych eliminacjach pozycję numer trzy i awans do złotego finału. Smakiem musiała się obejść załoga Eurocast, która ukończyła regaty na piątej pozycji. Wielkiego pecha miała za to załoga Simply Car, której sternik jeszcze przed startem do pierwszego wyścigu doznał kontuzji w związku z czym cały zespół nie przystąpił do rywalizacji.

 

Wyniki BLŻ 2019 – Runda V – Grupa I

 1. Olivia Business Centre
 2. Przyjaciele GSC
 3. Atena
 4. Epam
 5. Eurocast
 6. Simply Car - DNS

 

W drugiej grupie doszło do sporej niespodzianki. Wygrywająca do tej pory niemal wszystkie wyścigi załoga Sosnowski, tym razem nie poradziła sobie tak dobrze z silnym wiatrem. Od samego początku rodzinny zespół miał duże problemy z porywistym szkwałami wiejącymi co chwilę z innego kierunku. Sama technika prowadzenia jachtu nie była problemem, ale załoga zupełnie nie potrafiła wpasować się w odpowiednie zmiany wiatru. Sytuację tę wykorzystały bardzo dobrze załogi Euro Consulting oraz Apteki Gemini i to one rozegrały między sobą walkę o zwycięstwo w grupie drugiej. Regaty te udowodnił jak zaskakujące może być żeglarstwo. Rywalizację zwyciężyła debiutująca w BLŻ firma Euro Consulting, która w poprzedniej rundzie zajęła… ostatnie miejsce. Tuż za nimi uplasowały się Apteki Gemini, a dopiero na trzecim miejscu znalazła się załoga Sosnowski. Na czwartymi miejscu finiszowała załoga StoGda, ale było to wystarczające, aby zagwarantować sobie udział w złotym finale. Niestety do piątej rundy nie przystąpiły załogi Bud-Invest oraz W Ślizgu!, przez co straciły szansę na awans zajmując odpowiednio czwarte i piąte miejsce w całych eliminacjach.

 

Wyniki BLŻ 2019 – Runda V – Grupa II

 1. Euro Consulting
 2. Apteki Gemini
 3. Sosnowski
 4. Sto-Gda
 5. Bud-Invest - DNC
 6. W Ślizgu! – DNC

 

Klasyfikacja Ligi po V rundach – zakończenie fazy eliminacyjnej

 

Grupa I

 1. Olivia Business Centre – pkt. 27
 2. Atena – pkt. 23
 3. Epam – pkt. 16
 4. Eurocast – pkt. 15
 5. Simply Car – pkt. 6
 6. Przyjaciele GSC  – pkt. 5
 7. Erplast – DNC

 

Grupa II

 1. Sosnowski – pkt. 32
 2. Apteki Gemini – pkt. 23
 3. Sto-Gda – pkt. 16
 4. Bud-Invest – pkt. 12
 5. Euro Consulting – pkt. 9
 6. W Ślizgu! – pkt. 6

 

Awans do złotego finału uzyskały trzy pierwsze zespoły z każdej grupy. Pozostałe załogi spotkają się w finale srebrnym.

Runda finałowa rozegranie zostaną w ostatni weekend września, czyli 28-29.09.2019 i wówczas poznamy wielkiego zwycięzcę Biznes Ligi Żeglarskiej 2019.

Partnerami Głównymi projektu są Olivia Business Centre oraz EPAM, Partnerami są: GlobeSailor, D.A.D Sportswear, STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi, Sanhaus Apartments Promarina Sopot, Kąpielisko Morskie Sopot, Henkel,&Co Polska, Freixenet oraz  Magazyn W Ślizgu!, Prestiż Magazyn Trójmiejski.

Szczegóły projektu można znaleźć na www.biznesligazeglarska.pl , a bieżące relacje, zdjęcia i video z regat można znaleźć na profilu facebook: https://www.facebook.com/gscyachting

biznes liga żeglarska Yachting Clinic Yacht Club Sopot