Kalendarz imprez 25

Jesienna Biznes Liga Żeglarska na półmetku

niedziela, 11 września 2016

Za nami kolejny udany weekend sopockiej Biznes Ligi Żeglarskiej. W ciągu dwóch regatowych dni organizatorzy przeprowadzili łącznie osiem wyścigów oraz samochodową grę miejską z głównym partnerem Ligi – BMW Polska. Najlepszymi załogami w swoich grupach okazały się firmy Atena oraz Walkin.pl, robiąc tym samym ogromy krok w stronę wielkiego finału rozgrywek.

 

Przed rozpoczęciem II rundy Biznes Ligi Żeglarskiej organizatorzy z wielkim niepokojem obserwowali prognozy pogody, ponieważ zapowiadał się całkowicie bezwietrzny weekend. Jednak po raz kolejny okazało się, że GSC Yachting, co do warunków wietrznych ma ogromne szczęście, tudzież zdolności organizacyjne ;) 

 

 

Już w piątek w momencie wyjścia na wodę pierwszej grupy treningowej wydawało się, że nie uda się rozegrać żadnego z planowanych wyścigów - flagi wokół sopockiej mariny praktycznie stały w miejscu. Jednak jak tylko jachty Delphia24 opuściły główki portu pojawił się wiatr. Co ciekawe, taki scenariusz powtarzał się przez wszystkie weekendowe dni. W niedzielę udało się rozegrać tylko trzy wyścigi, ale zważywszy na zapowiedzi, zarówno uczestnicy jak i organizatorzy byli zadowoleni z takiego obrotu sytuacji.

 

W sobotę na starcie zameldowała się grupa II, w której szeregach znajdują się między innymi obrońcy tytułu z Sono Idoni Sailing Syndicate. Tym razem załoga dowodzona i sterowana przez Filipa Wójcikiewicza (który dzień wcześniej wybrany został Komandorem Yacht Club Sopot – gratulacje!) musiała ustąpić, aż dwóm innym jachtom, zajmując ostatecznie trzecie miejsce. Na drugim stopniu podium zameldowali się zwycięzcy sprzed dwóch tygodni, czyli Sanhaus Apartments Sopot z Jarosławem Ziółkiem na czele. Zwycięzcami regat została załoga firmy Atena w składzie: Tomasz Żukowski, Marcin Żywalewski, Radek Okołotowicz, Marcin Rawski i Przemek Sudziarski. Zwycięski team żeglował zdecydowanie najpewniej wygrywając aż trzy z pięciu wyścigów.

 

 

Wyniki II rundy grupa II

 1. Atena - 5 pkt.
 2. Sanhaus Apartments Sopot - 9 pkt.
 3. Sono Idoni Sailing Syndicate - 9 pkt.
 4. Przyjaciele GSC Yachting - 15 pkt.
 5. Eurocast Sailing Team - 18 pkt.
 6. D.A.D Informer Med - 19 pkt.

Tabela grupy drugiej w zakładce WYNIKI

 

 

W niedzielę do rywalizacji przystąpiła grupa I. Regaty rozpoczęły się nieco inaczej niż zwykle, bo od rywalizacji samochodowej. Dzięki współpracy z BMW Polska uczestnicy BLŻ wzięli udział w grze miejskiej, w której wykazać się musieli zarówno umiejętnościami dobrego prowadzenia topowych modeli marki BMW, ale także zdolnościami logicznego myślenia pokonując zagadki escape room. Zabawa z BMW wliczała się do klasyfikacji całych regat jako jeden wyścig, więc załogi nie mogły pozwolić sobie na dekoncentrację. Zawody te, jak również późniejsze całe regaty, zwyciężyła załoga Walkin.pl – Startup Venture GPNT pod dowództwem Wojciecha Kąkola w składzie: Zbigniew Gutkowski, Bartosz Puchowski i Monika Puchowska. Na drugim miejscu uplasowała się załoga Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z Jarosławem Kaczorowski za sterem, która wygrała dwa z trzech biegów na wodzie, ale niestety nieco gorzej poradziła sobie za kierownicą BMW, przez co na jej koncie pojawiło się wiele punktów karnych. Na najniższym stopniu podium stanęła załoga firmy Energa prowadzona przez Michała Piaseckiego.

 

 

Wyniki II rundy grupa I

 1. Walkin.pl - Startup Venture GPNT - 7 pkt.
 2. Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna - 10 pkt.
 3. Energa - 13 pkt.
 4. E-enginner & Friends - 15 pkt.
 5. Polpharma - 18 pkt.
 6. Solvay - 21 pkt.

Tabela grupy drugiej w zakładce WYNIKI

 

Kolejne spotkanie już za dwa tygodnie, czyli 24 września, tam wyłonieni zostaną finaliści projektu. Trzy najlepsze zespoły każdej grupy awansują do finału i już 8 października poznamy czwartego w historii zwycięzcę Biznes Ligi Żeglarskiej.

 

 

Biznes Liga Żeglarska to projekt skierowany do świata biznesu -  jako narzędzie do aktywizowania własnych pracowników, tworzenia atmosfery pracy zespołowej, czy też wzmacniania relacji biznesowych i budowania networkingu. Przede wszystkim jednak jest świetnym projektem do podnoszenia swoich umiejętności żeglarskich oraz sprawdzenia na czym polega prawdziwe żeglarstwo regatowe.

 

Partnerem Głównym Biznes Ligi Żeglarskiej jest marka BMW (www.zaglezbmw.pl.) oraz Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

 

Partnerami Ligi są również firmy CH Klif Gdynia, D.A.D, ECDF Grupa Doradcza, Promarina Sopot, Delphia Group, Garmin Polska, White Marlin, Sofitel Grand Sopot.

biznes liga żeglarska Yachting Clinic Yacht Club Sopot