Kalendarz imprez 25

Kolejna edycja Biznes Ligi Żeglarskiej zbliża się wielkimi krokami!

wtorek, 23 sierpnia 2016

 

Jesienna edycja Biznes Ligi odbędzie się 27 sierpnia – 8 października. Udział w rywalizacji regatowej zgłosiło dwanaście zespołów. W tym roku partnerem jest BMW Polska.

Drugi raz w tym roku reprezentacje znanych firm będą ścigać się wokół mola na regatowych Delphia 24. W najbliższej edycji oprócz stałych bywalców ligi, pojawią się też nowe zespoły, m.in. Startup Venture GPNT, Energa, E-engineer czy PSSE.

Tegoroczna jesień pod żaglami biznesu zapowiada się wyjątkowo z kilku względów. Przede wszystkim jest rekordowa biorąc pod uwagę frekwencję, w wyniku czego uczestniczące zespoły zostały podzielone na dwie grupy, a rywalizacja w każdej rundzie rozciągnięta została na dwa dni. Również finał będzie inny niż dotychczas, gdyż spotkają się w nim najlepsze zespoły obu grup, a zdobyte do tego momentu punkty nie będą się liczyły się w klasyfikacji końcowej. Dlatego też walka o zwycięstwo w całej Lidze potrwa do ostatniego wyścigu, ostatnich regat.

- Tak dużą frekwencję osiągnęliśmy dzięki podjęciu współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, która stała się Partnerem Głównym Biznes Ligi Żeglarskiej. PSSE rozpoczyna tym samym projekt Strefa Żeglarstwa, dzięki czemu ma popularyzować nasz piękny sport zarówno wśród mieszkańców, ale przede wszystkim wśród pomorskiego biznesu. Z edycji na edycję nasz projekt się rozwija, a najbliższa zapowiada się naprawdę wyjątkowo – podkreśla Rafał Sawicki z GSC Yachting, organizator projektu.

Imprezy Biznes Ligi Żeglarskiej odbywają się co dwa tygodnie i łączą ze sobą aspekty szkoleniowe, sportowe i biznesowe, ale również towarzyskie. Pieczę sponsorską nad całością przedsięwzięcia objęła marka BMW, której barwy przybiorą wszystkie jachty organizatora Ligi. Szczegóły projektu można znaleźć na www.gscyachting.com


Lista startowa:

Grupa I

 1. Solvay
 2. Energa
 3. Polpharma
 4. Startup Venture GPNT
 5. E-engineer
 6. PSSE

Grupa II

 1. Sono Idoni Sailing Syndicate
 2. Sanhaus Apartments
 3. Eurocast
 4. D.A.D - Informer Med
 5. Atena
 6. Yacht Club Sopot
biznes liga żeglarska Yachting Clinic Yacht Club Sopot