Kalendarz imprez 04

OLIVIA BUSINESS CENTRE ZWYCIĘZCĄ BIZNES LIGI ŻEGLARSKIEJ 2019

niedziela, 29 września 2019

Biznes Liga Żeglarska to projekt regatowy skierowany do amatorów reprezentujących różne firmy, ale przede wszystkim do pasjonatów tego pięknego sportu. Na starcie regat stanęli zarówno byli żeglarze sportowi, którzy ukończyli swoje kariery, ale także zupełni nowicjusze, z których niektórzy stawiali pierwsze kroki w żeglarstwie. Każdemu z nich przyświecał ten sam cel – dobra zabawa i aktywny wypoczynek przepleciony rywalizacją sportową.

Zawody były podzielone na dwa etapy – eliminacje podczas, których zespoły rywalizowały w dwóch grupach oraz wielki finał, w którym udział wzięły najlepsze załogi z poszczególnych grup. Finał imprezy odbył się w minioną niedzielę 29 września i był rozgrywany w innowacyjnej formule, która sprawiła, że do ostatniego wyścigu, każdy z uczestników miał szansę na zwycięstwo w Lidze.

W złotej grupie finałowej udział wzięły zespoły Apteki Gemini, Atena, Epam, Olivia Business Centre, Sosnowski oraz StoGda. Rywalizacja była bardzo wyrównana i żadna z załóg nie odpuszczała do samego końca. Po czterech wyścigach regat, lider wchodził do drugiej fazy zawodów z jednym zwycięstwem. Od tego momentu zaczynała się prawdziwa rywalizacja, gdyż wielką wygraną zgarniał ten zespół, który od każdego następnego wyścigu uzbierał dwa wygrane wyścigi (z założeniem, że lider po 4 biegach ma już jedno zwycięstwo). System ten został zastosowany w tegorocznych rozgrywkach Sailing Champions League, czyli na najwyższym poziomie światowego żeglarstwa, ale jak się okazało, sprawdził się również idealnie w rozgrywkach amatorskich.

Walka na trasie finału była bardzo ostra

 

Po czterech wyścigach na prowadzeniu znalazła się najrówniej żeglująca załoga Olivia Business Centre, co dało jej handicap w postaci pojedynczego zwycięstwa. Jednakże każdy do tej pory rozegrany wyścig wygrywał inny zespół (poza OBC zwyciężały jeszcze Apteki Gemini, Atena i Sosnowski). Zapowiadało to niezwykle zaciętą walkę przez kilka kolejnych biegów. Piąty wyścig to bardzo dobra żegluga i zwycięstwo debiutującej w lidze załogi StoGda. Bez zwycięstwa pozostawał tylko Epam, który musiał żeglować w osłabieniu po kontuzji jednej z załogantek. Każda z załóg miała jeszcze szansę na końcowy sukces.  Szósty wyścig to jednak koncertowa żegluga Olivia Business Centre, ich drugie zwycięstwo w regatach co oznaczało, że to właśnie ta załoga zdobyła po raz pierwszy w historii swoich startów główne trofeum BLŻ. Trzeba przyznać, że mimo finałowego formatu ligi, który dawał możliwość każdej z załóg do ostatniego wyścigu walki o wygraną, to właśnie załoga OBC przez całe regaty, ale i sezon Ligi, prezentowała najbardziej równy i najwyższy poziom i w pełni zasłużyła na zwycięstwo. Podkreślić należy również, że w rundzie finałowej OBC startowała bez swojego mentora, trenera i taktyka, czyli Mateusza Kusznierewicza, mimo to zdołała pokonać wszystkich rywali. W skład zwycięskiej załogi przez cały sezon wchodzili Maciej Kotarski, Borys Malinowski, Bartłomiej Glinka, Remigiusz Wojciechowski, Michał Krzepkowski oraz Mateusz Kusznierewicz. Podium Ligi uzupełniły załogi Atena oraz Sosnowski, które mimo radości z wysokiego miejsca nie ukrywały zawodu z braku zwycięstwa. Kolejne miejsca zajęły odpowiednio Apteki Gemini, StoGda oraz Epam, dla których udział w złotym finale już był nagrodą i zwieńczeniem udanego sezonu.

 

W sesji popołudniowej do rywalizacji przystąpiły zespoły walczące o miejsca 7-13. Najlepiej żeglowała gościnnie występująca załoga Przyjaciele GSC Yachting. Jednak ze względu na wyczynowy charakter tej załogi (dziewczyny reprezentowały w tym roku AZS AWFiS Gdańsk w tegorocznych rozgrywkach Polskiej Ligi Żeglarskiej) nie mogły być one ujęte w klasyfikacji końcowej, dlatego też siódme miejsce zajęła załoga, która najpóźniej przystąpiła do ligi, ale też najszybciej się rozpędzała, czyli Euro Consulting. Tuż za nim uplasował się zespół weteranów z Eurocast, a następnie Bud-Invest. Pozostałe zespoły nie przystąpiły do finałowej rundy zajmując kolejne miejsca w klasyfikacji końcowej.

Wyniki końcowe Biznes Ligi Żeglarskiej 2019

 1. Olivia Business Centre
 2. Atena
 3. Sosnowski
 4. Apteki Gemini
 5. StoGda
 6. Epam
 7. Euro Consulting
 8. Eurocast
 9. Bud-Invest
 10. Erplast
 11. Simply Car
 12. W Ślizgu!
 13. Przyjaciele GSC

 

Ceremonia wręczenia trofeum BLŻ oraz zakończenia Ligi odbędzie się w najbliższą sobotę 5 października 2019 w sopockim klubie TAN, gdzie na wszystkich uczestników czekać będą pamiątkowe nagrody oraz świetna zabawa do samego rana.

Partnerami Głównymi projektu są Olivia Business Centre oraz EPAM, Partnerami są: GlobeSailor, D.A.D Sportswear, CodeZero, STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi, Sanhaus Apartments, Promarina Sopot, Kąpielisko Morskie Sopot, Henkel,&Co Polska, Freixenet oraz  Magazyn W Ślizgu!, Prestiż Magazyn Trójmiejski.

Szczegóły projektu można znaleźć na www.biznesligazeglarska.pl , a bieżące relacje, zdjęcia i video z regat można znaleźć na profilu facebook: https://www.facebook.com/gscyachting

biznes liga żeglarska Yachting Clinic Yacht Club Sopot