Kalendarz imprez 25

Yacht Club Sopot nabiera rozpędu - nowe władze i wyjątkowy członek honorowy.

poniedziałek, 10 października 2016

Za nami pierwszy, intensywny sezon żeglarski w Yacht Club Sopot. Od oficjalnej inauguracji nie minęło nawet osiem miesięcy, a na naszym koncie już całkiem sporo sukcesów. W miniony weekend podsumowaliśmy sezon 2016, ale przede wszystkim przedstawiliśmy strategię rozwoju klubu w kolejnych latach.

Sezon dobiega końca, za oknami pogoda, która nie zachęca do żeglarskiej aktywności. Wydawałoby się, że wszyscy żeglarze powoli zaczynają zapadać w sen zimowy. W YCS nic takiego się nie dzieje, wręcz przeciwnie trwa intensywna praca.

Przez ostatni miesiąc doszło do dwóch bardzo istotnych wydarzeń mających wpływ na rozwój klubu. Na początku września klubowicze wybrali nowy Zarząd w skład, którego weszli najbardziej zaangażowani członkowie. Komandorem został Filip Wójcikiewicz, którego pomysły i pasja bardzo przyczyniły się do powstania klubu. Vice Komandorami zostali Mariusz Kłobucki, amator żeglarstwa, który w przeciągu dwóch lat stał się regatowym profesjonalistą oraz z ramienia GSC Yachting, czyli twórcy YCS, Paweł Górski. Nowy Zarząd natychmiast zabrał się do pracy, aby nakreślić kierunki rozwoju klubu, które znajdują się w dalszej części tekstu.

Za nami pierwszy, intensywny sezon żeglarski w Yacht Club Sopot. Od oficjalnej inauguracji nie minęło nawet osiem miesięcy, a na naszym koncie już całkiem sporo sukcesów. W miniony weekend podsumowaliśmy sezon 2016, ale przede wszystkim przedstawiliśmy strategię rozwoju klubu w kolejnych latach.

Komandor YCS - Filip Wójcikiewicz oraz członek honorowy - Mateusz Kusznierewicz.

Drugim znaczącym wydarzeniem było przekazanie honorowego członkostwa YCS najwybitniejszemu polskiemu regatowcowi, mistrzowi olimpijskiemu Mateuszowi Kusznierewiczowi. Mateusz będzie wspierał klub przede wszystkim swoim ogromnym doświadczeniem sportowym i biznesowym, doradzając przy najbardziej kluczowych decyzjach. To już trzecia wybitna, honorowa postać w szeregach YCS po prezydencie miasta panu Jacku Karnowskim oraz brązowym medaliście olimpijskim Przemysławie Miarczyńskim.

Do najważniejszych wydarzeń klubowych w roku 2016 należały:

 • Inauguracja klubu.
 • Start załogi YCS w ST. Maarten Heineken Regatta na jachcie One & Only.
 • Seria regat o Mistrzostwo YCS.
 • Organizacja spotkań klubowych raz w miesiącu.
 • Szkolenia i treningi klubowe.
 • Organizacja dnia dziecka dla podopiecznych MOPS Sopot.
 • Starty załogi YCS w regatach Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej, Polish Match Tour oraz Sailing Champions League.
 • Starty w bałtyckich regatach jachtu Scamp pod banderą YCS.

W kolejnych latach działalność klubu będzie opierała się o trzy najważniejsze filary:

 • Żeglarska rekreacja – kultywowanie żeglarskiej pasji klubowiczów, organizacja rejsów cruisingowych na terenie Polski i na świecie. Organizacja szkoleń, spotkania ze znanymi osobowościami ze świata żeglarstwa. Budowanie społeczności, dla której żeglarstwo jest idealnym sposobem na spędzanie aktywnie wolnego czasu.
 • Rodzinne aktywności – organizacja zlotów żaglowo-motorowych, regat rodzinnych, czy imprez dedykowanych dzieciom klubowiczów.
 • Sport – stworzenie sportowych załóg złożonych z amatorów i profesjonalistów, biorących udział w najważniejszych regatach w kraju i zagranicą, łącznie z takimi imprezami jak Fastnet Race czy Sydney Hobart Race.

Oferta klubu skierowana jest głównie do tych osób, które wcześniej nie miały styczności z żeglarstwem zarówno wyczynowym jak i rekreacyjnym, a chciałby spróbować swoich sił na wodzie. Ale nie tylko - przede wszystkim jest dla tych, którzy chcieliby tworzyć społeczność ludzi pozytywnie nakręconych przez wiatr, wodę, jachty i motorówki.

Zapraszamy do Yacht Club Sopot !

biznes liga żeglarska Yachting Clinic Yacht Club Sopot