Kalendarz imprez 25

Znamy finalistów Biznes Ligi Żeglarskiej!

sobota, 24 września 2016

W ostatni weekend zakończyła się III runda Biznes Ligi Żeglarskiej, a co za tym idzie znamy już finalistów jesiennej edycji! Do wielkiego finału zakwalifikowali się: Startup Venture GPNT - Walkin.pl, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Energa, Sanhaus Apartments, Atena, Sono Idoni Sailing Syndicate. 8 października poznamy czwartego w historii zwycięzcę Biznes Ligi Żeglarskiej, a wszystko to na wyjątkowej gali Sopot Wave.

Przedostatnia edycja Biznes Ligi odbyła się w znakomitych okolicznościach. Wrześniowe słońce, optymalny wiatr i dużo pozytywnej energii. Zawodnicy pokazali ostrego ducha rywalizacji walcząc ze sobą do ostatnich metrów każdego wyścigu. Rozegrano wszystkie z planowanych wyścigów, najlepszymi załogami w poszczególnych grupach po raz drugi z rzędu zostały firmy Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A oraz Walkin.pl, które dzięki temu bez problemu zakwalifikowały się do wielkiego finału.

Pierwsza na wodę zeszła grupa druga. Zwycięstwo ponownie odniosła Atena, która znakomicie obroniła swoją pozycję sprzed dwóch tygodni. Na drugim miejscu niespodziewanie uplasował się zespół D.A.D Informer Med., jednak ten wynik niestety nie wystarczył na to, żeby załoga mogła wziąć udział w finałowych rozgrywkach. Podium zamknęła załoga Sanhaus Apartments Sopot, która mimo nieobecności głównego sternika – Jarosława Ziółka, utrzymała wysoką dyspozycję. Obrońcy tytułu z Sono Idoni Sailing Syndicate tym razem poza podium, jednak ich przewaga wypracowana we wcześniejszych rundach dała im kwalifikację do finału.

Po południu do rywalizacji przystąpiła grupa pierwsza. Tutaj obyło się bez niespodzianek, bowiem podium wyglądało identycznie, jak dwa tygodnie temu. Bezkonkurencyjne zwycięstwo odniosła załoga Walkin.pl – Startup Venture GPNT pod dowództwem Wojciecha Kąkola. Na drugim miejscu uplasowała się załoga Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej z Jarosławem Kaczorowskim za sterem, a na najniższym stopniu podium stanęła Energa prowadzona przez Przemysława Piesiewicza. Warto zaznaczyć, że Energa po II rundzie Biznes Ligi miała tyle samo punktów co Polpharma, więc walka o finał była niezwykle zacięta, jednak ostatecznie to Energa postawiła przysłowiową kropkę nad „i”. Wręczenie nagród odbyło się przy zachodzącym słońcu w urokliwej sopockiej marinie.

Tak jak zapowiadaliśmy, trzy najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do finału. Finalistami grupy I są: Startup Venture GPNT - Walkin.pl, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Energa, z kolei z grupy II do wielkiego finału zakwalifikowały się kolejno: Atena, Sanhaus Apartments i Sono Idoni Sailing Syndicate.

Finał już 8 października. Ceremonia zakończenia i wręczenia nagród BLŻ odbędzie się w ramach Sopot Wave – imprezy organizowanej z okazji zakończenia sezonu żeglarskiego w Trójmieście przez czasopismo Prestiż oraz W Ślizgu!.

Szczegółowe wyniki na www.biznesligazeglarska.pl

Biznes Liga Żeglarska to projekt skierowany do świata biznesu -  jako narzędzie do aktywizowania własnych pracowników, tworzenia atmosfery pracy zespołowej, czy też wzmacniania relacji biznesowych i budowania networkingu. Przede wszystkim jednak jest świetnym projektem do podnoszenia swoich umiejętności żeglarskich oraz sprawdzenia na czym polega prawdziwe żeglarstwo regatowe.

Partnerem Głównym Biznes Ligi Żeglarskiej jest marka BMW (www.zaglezbmw.pl.) oraz Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna.

Partnerami Ligi są również firmy CH Klif Gdynia, D.A.D, ECDF Grupa Doradcza, Promarina Sopot, Delphia Group, Garmin Polska, White Marlin, Sofitel Grand Sopot.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.biznesligazeglarska.pl oraz na profilu facebook GSC Yachting https://www.facebook.com/gscyachting/

biznes liga żeglarska Yachting Clinic Yacht Club Sopot